Ve spolupráci s firmou URC Systems jsme se podíleli na realizaci projektu mobilního operačního centra „JUPITER“.

Jedná se o vozidlo Mercedes-Benz Arocs 2542 L NR se speciální nástavbou. Vozidlo slouží jako nezávislé mobilní pracoviště primárně pro společné zásahy IZS jako jsou bezpečnostní opatření s účastí většího počtu osob, pátrání po pohřešovaných osobách nebo při živelných pohromách.

Vozidlo je rozdělené na dvě samostatná pracoviště s kapacitou až dvanácti policistů s plným přístupem do systémů Policie ČR, s vlastním zdrojem elektrické energie včetně patřičné zálohy. Nástavba má vysouvací pravý bok, díky němuž lze okamžitě rozšířit vnitřních prostor pracoviště. Při vstupu do zástavby vozidla lze použít dva samostatné vchody (zadní a boční).

Komplexní systém vozidla obsahuje nejen technologické prostředky pro vytvoření propojení do policejních systémů, ale i rozšířené možnosti radiokomunikace, s možností např. vykrýt prostory s nedostatečným pokrytím mobilní sítě či signálem radiostanic používaných policisty. Doplňujícím vybavením jsou zařízení pro pátrací akce, jako je lokalizace jednotlivců v nepřístupném terénu, osobní termovize a další. Vozidlo má samostatnou vlastní ochranu doplněnou i o celookruhový systém kamer, včetně střešních.

Celková cena vozidla i s kompletní nástavbou, kterou uhradilo hlavní město Prahy je třicet milionů korun.

Realizaci jsme prováděli také ve spolupráci se společností Audiopro a SEFOR Solutions.

Galerie

Podívejte se také na videa vozidla v akci!