AV technika a řízení pro nově rekonstruovanou Velkou obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Rekonstrukce zahrnovala instalaci moderního vybavení pro smuteční obřady – audiovizuální technika a komplexní řídící systém.

Ve spolupráci se specialisty programátory (Orange controls s.r.o.) jsme realizovali kompletní řízení obřadů kontrolované z dotykových obrazovek. Srdcem systému je řídící systém ControlCUE-two a periferie Apollo Art. Původní historické osvětlení je stmíváno digitálními předřadníky (DALI) a to v sekvencích s obrazem a zvukem. Podobně jsou řízeny i mechanicko-robotické komponenty smuteční síně.

Obraz
Vizuální stránku instalace určuje velká centrální projekce. Vzhledem k dispozici prostoru je orientovaná na výšku.
Instalovali jsme jsme projektor Optoma ZU1700, videomatici AMX Precis 44 a signálové extendery Extron řady 300.
Zvuk
Základem ozvučení je systém digitálních bezdrátových mikrofonů Sennheiser. Hudba je reprodukována z přehrávače Bluesound, jehož playlisty jsou přímo součástí scénických sekvencí.
Srozumitelný zvuk ve velkém prostoru zajišťuje dvojice sloupových reprosoustav Boss MSA12X. Reprosoustavy jsou vybaveny technologií procesingu se směrováním výsledného zvukového pole. Toto řešení eliminuje zvukové odrazy v akusticky komplikovaných prostorech. Všechny zvukové vstupy jsou zpracovávány digitálním procesorem Yamaha MRX7-D. Výsledkem je skvělá srozumitelnost mluveného slova a současně působivá reprodukce hudby i instalovaného varhanního nástroje.