SONY OPTICAL DISC ARCHIVE

Elvia CCTV
  • stolní USB jednotky
  • rostoucí knihovna
  • ODA media
  • Komponenty
  • Software
  • Systémové řešení
SONY ODA produkty

SONY OPTICAL DISC ARCHIVE

Proč archivovat na optické disky?

Archivace dat je důležitou součástí každého firemního byznysu. Bez fungujícího archivu neexistuje záruka, že najdete důležitý materiál, který potřebujete pro svůj příští projekt. Chráníte hodnotu vašeho elektronického obsahu dostatečně? Stanovili jste si už strategii pro archivaci vašich dat?

Máme pro vás dobrou zprávu. Profesionální archivace dat se dnes dělá podstatně lépe a jednodušeji než v minulosti, kdy byla obtížná a nespolehlivá. Jak obnovíte data uložená na magnetickém LTE pásku starém deset nebo patnáct let? A zítra je potřebujete někomu předat. Bude to snadné? Sony Optical Disc Archive (ODA) na toto odpovídá ve čtyřech bodech.

1/ Otevřený a nezávislý formát založený na mezinárodních standardech

Optické archivační disky ODA z dílny společností Sony používají souborový systému UDF, který se také používá na médiích CD, DVD a Blu-ray a je čitelný na všech platformách (MS, Apple, Unix, Linux). Blu-ray disk je dnes považován za jeden z nejlepších způsobů dlouhodobého uložení dat. Například společnost Facebook tato média použiívá pro archivaci dat, ke kterým nepotřebuje pravidelně přistupovat. Produkce nového archivačního optického disku ODA od dvou hlavních světových výrobců Sony a Panasonic garantuje dlouhou životnost a rozšiřitelnost technologie do budoucnosti.

2/ Rychlý a snadný přístup k souborům

Optický archivační disk (ODA) pracuje stejně jako pevný disk, ale má mnohem delší životnost. Diskové cartridge ODA jsou dostupné v kapacitách 300 GB až 3,3 TB buď jako přepisovatelná, nebo nepřepisovatelná média. Využitím softwaru Sony Media Navigator můžete prohledávat obsah vašeho archivu tak snadno jako by byl uložen na lokálním pevném disku.

 

3/ Spolehlivá dlouhodobá volba

design/2011/sony_archive_1.pngOptický archivační disk ODA udržuje vaše cenná data v bezpečí po dobu až 100 let. Optické médium, založené na laserovém bezkontaktním zápisu, je odolné proti změnám teploty, vlhkosti, prachu a vodě. Neexistuje žádné rychlé převíjení tam a zpět. Nemůže se přetrhnout nebo zamotat jako pásek.

4/ Zpětná kompatibilita připravená pro budoucnost

Připravte se na nejlepší kompatibilitu v historii archivačních formátů. Disková cartridge ODA je připravena pro použití v budoucích stolních a serverových mechanikách dalších generací. Čtecí kompatibilita je zajištěna. Jakmile jednou archiv někde fyzicky založíte, tak už tam zůstane nastálo. Druhá generace Sony ODA, kompatibilní s archivačním optickým diskem, je v prodeji od druhé poloviny roku 2016.

 

Optical Disc Archive - Malé řešení (USB Drive) [PDF] Optical Disc Archive - Velké řešení (PetaSite Library) [PDF]